Regulacje dot. przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu dla branży finansowej

loga poziom
Grafika szkolenia

Regulacje dot. przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu dla branży finansowej

Prowadzący

dr Tomasz Matras

Grupa docelowa

Szkolenie skierowane jest osób fizycznych i podmiotów, które zgodnie z ustawą z 1 marca 2018 r. są zobowiązane do wypełniania obowiązków AML (Anti–money laundering); przede wszystkim pracowników komórek AML w instytucjach finansowych, ubezpieczeniowych, inwestycyjnych, kredytowych i pożyczkowych.

Plan szkolenia

  1. Standardy oraz przepisy prawne regulujące przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu oraz ich wpływ na obowiązujące obecnie zadania instytucji zobowiązanych.
  2. Analiza pakietu legislacyjnego Komisji Europejskiej z dnia 20 lipca 2021 r. Zmiany przewidziane w VI Dyrektywie AML. Nowa lista instytucji obowiązanych. Nowe wytyczne w zakresie bezpośredniego i pośredniego nadzoru.
  3. Schematy prania pieniędzy oraz przesłanki które mogą wskazywać na proceder prania pieniędzy. Powinności instytucji zobowiązanych po wejściu w życie nowych regulacji: tj. opracowywanie oceny ryzyka, identyfikacja klientów, kontrahentów i beneficjentów rzeczywistych, nowe procedury dotyczące należytej staranności, sankcje za niewypełnianie obowiązków AML.
  4. Terminy implementacji do prawa krajowego VI Dyrektywy AML, Rozporządzenia w sprawie przeciwdziałania wykorzystywaniu systemu finansowego dla celów prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu oraz Rozporządzenia ustanawiającego Urząd ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy i Finansowania Terroryzmu. Możliwe zmiany w zakresie przekazywania lub udostępniania informacji do organów nadzoru lub jednostek analityki finansowej. Ocena nowych regulacji.

Czas trwania

7 h

Forma

stacjonarnie

Termin i miejsce

08 październik 2025
godz. 9.00-16.00
Biblioteka Uniwersytecka
ul. Joliot-Curie 12; 50-383 Wrocław
sala 4

Informacje dodatkowe

  • Każdy uczestnik szkolenia otrzyma certyfikat lub zaświadczenie uczestnictwa w szkoleniu.
  • Podczas szkolenia zapewniamy catering.
  • Projekt jest realizowany zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. W związku z tym, uprzejmie prosimy o zabranie na szkolenie własnego notatnika oraz czegoś do pisania. Dzięki temu nie tylko zadbamy o środowisko, ale również zapewnimy komfort podczas zajęć.

Zapisz się na szkolenie

1. Pobierz formularz zgłoszeniowy

2. Wypełnij i podpisz.

3. Skan odeślij na adres: rozwoj.kadr@uwr.edu.pl

Możesz również odesłać wersję papierową na adres:
Uniwersytet Wrocławski
Centrum Transferu Technologii
pl. Uniwersytecki 1
50-137 Wrocław

Wysłanie formularza nie oznacza przyjęcia na szkolenie. Przed szkoleniem dostaniesz informację o zakwalifikowaniu się do uczestnictwa w szkoleniu.

Projekt "Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2018-2022" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego

NEWSLETTER